10479 | Graceful Grid, Earl Grey - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10479 |
| Pattern Name | Graceful Grid - Earl Grey |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | 1 in (2.54 cm) |
| Horizontal Repeat | 1 in (2.54 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Grey |
| Theme | Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

10479 | Graceful Grid, Earl Grey - Phillip Jeffries Wallpaper
10479 | Graceful Grid, Earl Grey - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10479 |
| Pattern Name | Graceful Grid - Earl Grey |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | 1 in (2.54 cm) |
| Horizontal Repeat | 1 in (2.54 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Grey |
| Theme | Plaid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10479 |
| Pattern Name | Graceful Grid - Earl Grey |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | 1 in (2.54 cm) |
| Horizontal Repeat | 1 in (2.54 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Grey |
| Theme | Plaid |













