10836 | Vinyl Enchanted Woods, Mocha Mink - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10836 |
| Pattern Name | Vinyl Enchanted Woods - Mocha Mink |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Green |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

10836 | Vinyl Enchanted Woods, Mocha Mink - Phillip Jeffries Wallpaper
10836 | Vinyl Enchanted Woods, Mocha Mink - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10836 |
| Pattern Name | Vinyl Enchanted Woods - Mocha Mink |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Green |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 10836 |
| Pattern Name | Vinyl Enchanted Woods - Mocha Mink |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 50-52 in (127-132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Green |
| Theme | Distressed Textures |













