11541 | Crypton Home Nash Creme - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Crypton Home Nash Creme SKU# 11541 color Beige theme Texture. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-11541 |
| Pattern Name | Crypton Home Nash Creme |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 76% POLYESTER, 24% ACRYLIC |
| Double Rubs | 50,000 |
| Cleaning Code | W |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

11541 | Crypton Home Nash Creme - Mag Fabric
11541 | Crypton Home Nash Creme - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Crypton Home Nash Creme SKU# 11541 color Beige theme Texture. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-11541 |
| Pattern Name | Crypton Home Nash Creme |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 76% POLYESTER, 24% ACRYLIC |
| Double Rubs | 50,000 |
| Cleaning Code | W |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
$79.90
11541 | Crypton Home Nash Creme - Mag Fabric—
$79.90
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Crypton Home Nash Creme SKU# 11541 color Beige theme Texture. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-11541 |
| Pattern Name | Crypton Home Nash Creme |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 76% POLYESTER, 24% ACRYLIC |
| Double Rubs | 50,000 |
| Cleaning Code | W |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |












