11890 | Mimus Sandstone - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Buy Mag Fabric pattern name Mimus Sandstone Item 11890 color Beige theme Small Scales. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-11890 |
| Pattern Name | Mimus Sandstone |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.5" |
| Vertical Repeat | 0.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 60,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Small Scales |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

11890 | Mimus Sandstone - Mag Fabric
11890 | Mimus Sandstone - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Buy Mag Fabric pattern name Mimus Sandstone Item 11890 color Beige theme Small Scales. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-11890 |
| Pattern Name | Mimus Sandstone |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.5" |
| Vertical Repeat | 0.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 60,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Small Scales |
$50.16
11890 | Mimus Sandstone - Mag Fabric—
$50.16
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Buy Mag Fabric pattern name Mimus Sandstone Item 11890 color Beige theme Small Scales. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-11890 |
| Pattern Name | Mimus Sandstone |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0.5" |
| Vertical Repeat | 0.75" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 60,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Small Scales |












