12090 | Perdido Golden - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
View Mag Fabric pattern name Perdido Golden Pattern number 12090 color Gold theme Leaf. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12090 |
| Pattern Name | Perdido Golden |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 10.5" |
| Vertical Repeat | 6.5" |
| Content | 52% COTTON, 48% POLYESTER, EMB 100% POLY |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Gold |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12090 | Perdido Golden - Mag Fabric
12090 | Perdido Golden - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
View Mag Fabric pattern name Perdido Golden Pattern number 12090 color Gold theme Leaf. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12090 |
| Pattern Name | Perdido Golden |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 10.5" |
| Vertical Repeat | 6.5" |
| Content | 52% COTTON, 48% POLYESTER, EMB 100% POLY |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Gold |
| Theme | Leaf |
$108.80
12090 | Perdido Golden - Mag Fabric—
$108.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
View Mag Fabric pattern name Perdido Golden Pattern number 12090 color Gold theme Leaf. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12090 |
| Pattern Name | Perdido Golden |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 10.5" |
| Vertical Repeat | 6.5" |
| Content | 52% COTTON, 48% POLYESTER, EMB 100% POLY |
| Double Rubs | 51,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Gold |
| Theme | Leaf |












