12097 | Texas Heather - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Find Mag Fabric pattern name Texas Heather Pattern# 12097 color Purple theme Stripes. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12097 |
| Pattern Name | Texas Heather |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 1.25" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,000 WYZ |
| Cleaning Code | DC |
| Color | Purple |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12097 | Texas Heather - Mag Fabric
12097 | Texas Heather - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Find Mag Fabric pattern name Texas Heather Pattern# 12097 color Purple theme Stripes. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12097 |
| Pattern Name | Texas Heather |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 1.25" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,000 WYZ |
| Cleaning Code | DC |
| Color | Purple |
| Theme | Stripes |
$81.60
12097 | Texas Heather - Mag Fabric—
$81.60
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Find Mag Fabric pattern name Texas Heather Pattern# 12097 color Purple theme Stripes. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12097 |
| Pattern Name | Texas Heather |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 1.25" |
| Content | 100% POLYESTER |
| Double Rubs | 51,000 WYZ |
| Cleaning Code | DC |
| Color | Purple |
| Theme | Stripes |












