12168 | Evander Flax - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Purchase Mag Fabric pattern name Evander Flax Pattern number 12168 color Beige theme Stripes. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12168 |
| Pattern Name | Evander Flax |
| Width | 56"" |
| Horizontal Repeat | 12" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 100% Polyester |
| Double Rubs | 50000 |
| Cleaning Code | W |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12168 | Evander Flax - Mag Fabric
12168 | Evander Flax - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Purchase Mag Fabric pattern name Evander Flax Pattern number 12168 color Beige theme Stripes. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12168 |
| Pattern Name | Evander Flax |
| Width | 56"" |
| Horizontal Repeat | 12" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 100% Polyester |
| Double Rubs | 50000 |
| Cleaning Code | W |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
$27.20
12168 | Evander Flax - Mag Fabric—
$27.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Purchase Mag Fabric pattern name Evander Flax Pattern number 12168 color Beige theme Stripes. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12168 |
| Pattern Name | Evander Flax |
| Width | 56"" |
| Horizontal Repeat | 12" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 100% Polyester |
| Double Rubs | 50000 |
| Cleaning Code | W |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |












