12209 | Leif Flaxen - Mag Fabric
Priced Per Yard. 14 Yard Minimum.
Acquire Mag Fabric pattern name Leif Flaxen SKU# 12209 color Beige theme Leaf. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12209 |
| Pattern Name | Leif Flaxen |
| Width | 55" |
| Horizontal Repeat | 3.375" |
| Vertical Repeat | 3.75" |
| Content | 57% POLYESTER, 43% COTTON |
| Double Rubs | 30,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Leaf |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12209 | Leif Flaxen - Mag Fabric
12209 | Leif Flaxen - Mag Fabric
Priced Per Yard. 14 Yard Minimum.
Acquire Mag Fabric pattern name Leif Flaxen SKU# 12209 color Beige theme Leaf. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12209 |
| Pattern Name | Leif Flaxen |
| Width | 55" |
| Horizontal Repeat | 3.375" |
| Vertical Repeat | 3.75" |
| Content | 57% POLYESTER, 43% COTTON |
| Double Rubs | 30,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Leaf |
$85.86
12209 | Leif Flaxen - Mag Fabric—
$85.86
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 14 Yard Minimum.
Acquire Mag Fabric pattern name Leif Flaxen SKU# 12209 color Beige theme Leaf. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12209 |
| Pattern Name | Leif Flaxen |
| Width | 55" |
| Horizontal Repeat | 3.375" |
| Vertical Repeat | 3.75" |
| Content | 57% POLYESTER, 43% COTTON |
| Double Rubs | 30,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Leaf |












