12218 | Maymay Vibrant - Mag Fabric
Priced Per Yard. 44 Yard Minimum.
Looking for Mag Fabric pattern name Maymay Vibrant Product 12218 color Multi Color theme Modern Chinoiserie. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12218 |
| Pattern Name | Maymay Vibrant |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 25.25" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12218 | Maymay Vibrant - Mag Fabric
12218 | Maymay Vibrant - Mag Fabric
Priced Per Yard. 44 Yard Minimum.
Looking for Mag Fabric pattern name Maymay Vibrant Product 12218 color Multi Color theme Modern Chinoiserie. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12218 |
| Pattern Name | Maymay Vibrant |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 25.25" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
$78.20
12218 | Maymay Vibrant - Mag Fabric—
$78.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 44 Yard Minimum.
Looking for Mag Fabric pattern name Maymay Vibrant Product 12218 color Multi Color theme Modern Chinoiserie. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12218 |
| Pattern Name | Maymay Vibrant |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 25.25" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |












