12219 | Maymay Classic - Mag Fabric
Priced Per Yard. 43 Yard Minimum.
Find Mag Fabric pattern name Maymay Classic Product# 12219 color Multi Color theme Modern Chinoiserie. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12219 |
| Pattern Name | Maymay Classic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 25.25" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12219 | Maymay Classic - Mag Fabric
12219 | Maymay Classic - Mag Fabric
Priced Per Yard. 43 Yard Minimum.
Find Mag Fabric pattern name Maymay Classic Product# 12219 color Multi Color theme Modern Chinoiserie. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12219 |
| Pattern Name | Maymay Classic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 25.25" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |
$78.20
12219 | Maymay Classic - Mag Fabric—
$78.20
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 43 Yard Minimum.
Find Mag Fabric pattern name Maymay Classic Product# 12219 color Multi Color theme Modern Chinoiserie. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12219 |
| Pattern Name | Maymay Classic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 13.5" |
| Vertical Repeat | 25.25" |
| Content | 75% COTTON, 25% LINEN |
| Double Rubs | 15,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Modern Chinoiserie |












