12239 | Marana Sandollar - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Mag Fabric pattern name Marana Sandollar Product 12239 color White theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12239 |
| Pattern Name | Marana Sandollar |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | White |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12239 | Marana Sandollar - Mag Fabric
12239 | Marana Sandollar - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Mag Fabric pattern name Marana Sandollar Product 12239 color White theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12239 |
| Pattern Name | Marana Sandollar |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | White |
| Theme | Solid |
$40.80
12239 | Marana Sandollar - Mag Fabric—
$40.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Search Mag Fabric pattern name Marana Sandollar Product 12239 color White theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12239 |
| Pattern Name | Marana Sandollar |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | White |
| Theme | Solid |












