12242 | Marana Flax - Mag Fabric
Priced Per Yard. 28 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Marana Flax Pattern# 12242 color Beige theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12242 |
| Pattern Name | Marana Flax |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12242 | Marana Flax - Mag Fabric
12242 | Marana Flax - Mag Fabric
Priced Per Yard. 28 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Marana Flax Pattern# 12242 color Beige theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12242 |
| Pattern Name | Marana Flax |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |
$40.80
12242 | Marana Flax - Mag Fabric—
$40.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 28 Yard Minimum.
Select Mag Fabric pattern name Marana Flax Pattern# 12242 color Beige theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12242 |
| Pattern Name | Marana Flax |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Beige |
| Theme | Solid |












