12248 | Marana Ale - Mag Fabric
Priced Per Yard. 24 Yard Minimum.
Save on Mag Fabric pattern name Marana Ale Pattern number 12248 color Gold theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12248 |
| Pattern Name | Marana Ale |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Gold |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12248 | Marana Ale - Mag Fabric
12248 | Marana Ale - Mag Fabric
Priced Per Yard. 24 Yard Minimum.
Save on Mag Fabric pattern name Marana Ale Pattern number 12248 color Gold theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12248 |
| Pattern Name | Marana Ale |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Gold |
| Theme | Solid |
$40.80
12248 | Marana Ale - Mag Fabric—
$40.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 24 Yard Minimum.
Save on Mag Fabric pattern name Marana Ale Pattern number 12248 color Gold theme Solid. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12248 |
| Pattern Name | Marana Ale |
| Width | 57" |
| Horizontal Repeat | 0" |
| Vertical Repeat | 0" |
| Content | 80% POLYESTER, 20% LINEN |
| Double Rubs | 40000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Gold |
| Theme | Solid |












