12272 | Avianna Nectar - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Mag Fabric pattern name Avianna Nectar Pattern# 12272 color Multi Color theme Novelty. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12272 |
| Pattern Name | Avianna Nectar |
| Width | 56" |
| Horizontal Repeat | 28" |
| Vertical Repeat | 23" |
| Content | 77.5% POLYESTER, 22.5% VISCOSE |
| Double Rubs | 100,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12272 | Avianna Nectar - Mag Fabric
12272 | Avianna Nectar - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Mag Fabric pattern name Avianna Nectar Pattern# 12272 color Multi Color theme Novelty. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12272 |
| Pattern Name | Avianna Nectar |
| Width | 56" |
| Horizontal Repeat | 28" |
| Vertical Repeat | 23" |
| Content | 77.5% POLYESTER, 22.5% VISCOSE |
| Double Rubs | 100,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Novelty |
$102.00
12272 | Avianna Nectar - Mag Fabric—
$102.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Shop Mag Fabric pattern name Avianna Nectar Pattern# 12272 color Multi Color theme Novelty. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12272 |
| Pattern Name | Avianna Nectar |
| Width | 56" |
| Horizontal Repeat | 28" |
| Vertical Repeat | 23" |
| Content | 77.5% POLYESTER, 22.5% VISCOSE |
| Double Rubs | 100,000 |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Novelty |












