12276 | Flutter Chromatic - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Order Mag Fabric pattern name Flutter Chromatic Pattern# 12276 color Multi Color theme Novelty. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12276 |
| Pattern Name | Flutter Chromatic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 5.25" |
| Vertical Repeat | 13.5" |
| Content | 100% COTTON |
| Double Rubs | 10,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Novelty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

12276 | Flutter Chromatic - Mag Fabric
12276 | Flutter Chromatic - Mag Fabric
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Order Mag Fabric pattern name Flutter Chromatic Pattern# 12276 color Multi Color theme Novelty. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12276 |
| Pattern Name | Flutter Chromatic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 5.25" |
| Vertical Repeat | 13.5" |
| Content | 100% COTTON |
| Double Rubs | 10,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Novelty |
$91.80
12276 | Flutter Chromatic - Mag Fabric—
$91.80
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced Per Yard. 2 Yard Minimum.
Order Mag Fabric pattern name Flutter Chromatic Pattern# 12276 color Multi Color theme Novelty. Mahone's Fabric has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | Mag |
| Pattern Number | MAG-12276 |
| Pattern Name | Flutter Chromatic |
| Width | 54" |
| Horizontal Repeat | 5.25" |
| Vertical Repeat | 13.5" |
| Content | 100% COTTON |
| Double Rubs | 10,000 WYZ |
| Cleaning Code | S |
| Color | Multi Color |
| Theme | Novelty |












