1568 12W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1568 12W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Half Drop |
| Repeat | 20.8" (52.83 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Metallic |
| Theme | Animals |
Purchase JF Wallpaper SKU 1568 12W7271 collection Rainforest. Enjoy this impressive wallpaper. An abstract jungle scene with elephant's and zebra's foil wallpaper. Soft golden hue with silver foil coloration. Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

1568 12W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
1568 12W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1568 12W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Half Drop |
| Repeat | 20.8" (52.83 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Metallic |
| Theme | Animals |
Purchase JF Wallpaper SKU 1568 12W7271 collection Rainforest. Enjoy this impressive wallpaper. An abstract jungle scene with elephant's and zebra's foil wallpaper. Soft golden hue with silver foil coloration. Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 11 Yard Roll.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1568 12W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Half Drop |
| Repeat | 20.8" (52.83 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Metallic |
| Theme | Animals |
Purchase JF Wallpaper SKU 1568 12W7271 collection Rainforest. Enjoy this impressive wallpaper. An abstract jungle scene with elephant's and zebra's foil wallpaper. Soft golden hue with silver foil coloration. Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.












