1572 93W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Looking for JF Wallpaper SKU# 1572 93W7271 collection Rainforest. Enjoy this dazzling wallpaper. Large scale abstract medallion damask design wallaper, in hues of champagne and metallic silver coloration.Swatches always available online. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1572 93W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 25.5" (64.77 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Grey |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

1572 93W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
1572 93W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Looking for JF Wallpaper SKU# 1572 93W7271 collection Rainforest. Enjoy this dazzling wallpaper. Large scale abstract medallion damask design wallaper, in hues of champagne and metallic silver coloration.Swatches always available online. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1572 93W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 25.5" (64.77 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Grey |
| Theme | Damask |
$377.25
1572 93W7271 | Rainforest - JF Wallpaper—
$377.25
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 11 Yard Roll.
Looking for JF Wallpaper SKU# 1572 93W7271 collection Rainforest. Enjoy this dazzling wallpaper. Large scale abstract medallion damask design wallaper, in hues of champagne and metallic silver coloration.Swatches always available online. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1572 93W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 25.5" (64.77 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Grey |
| Theme | Damask |












