1573 35W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Order JF Wallpaper Pattern number 1573 35W7271 collection Rainforest. Enjoy this stunning wallpaper. African inspired tribal damask design wallpaper. In a buttercream and metallic mocha coloration.Cuttings available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1573 35W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 13.9" (35.31 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Grey |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

1573 35W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
1573 35W7271 | Rainforest - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
Order JF Wallpaper Pattern number 1573 35W7271 collection Rainforest. Enjoy this stunning wallpaper. African inspired tribal damask design wallpaper. In a buttercream and metallic mocha coloration.Cuttings available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1573 35W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 13.9" (35.31 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Grey |
| Theme | Damask |
$360.75
1573 35W7271 | Rainforest - JF Wallpaper—
$360.75
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 11 Yard Roll.
Order JF Wallpaper Pattern number 1573 35W7271 collection Rainforest. Enjoy this stunning wallpaper. African inspired tribal damask design wallpaper. In a buttercream and metallic mocha coloration.Cuttings available always online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 1573 35W7271 |
| Book | Rainforest |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 13.9" (35.31 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. Additional Instructions Spongeable |
| Removability | Peelable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | United Kingdom |
| Color | Grey |
| Theme | Damask |












