182122 | Suffolk Damask, Olive - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182122 |
| Pattern Name | Suffolk Damask |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 41 3/8" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182122 | Suffolk Damask, Olive - Schumacher Fabric
182122 | Suffolk Damask, Olive - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182122 |
| Pattern Name | Suffolk Damask |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 41 3/8" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Damask |
Original: $287.00
-65%$287.00
$100.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182122 |
| Pattern Name | Suffolk Damask |
| Collection | Veere Grenney |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 27" (69CM) |
| Vertical Repeat | 41 3/8" (105CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | UNITED KINGDOM |
| Country of Finish | UNITED KINGDOM |
| Color | Green |
| Theme | Damask |












