182631 | Roman Reverie, Gold & Rose - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182631 |
| Pattern Name | Roman Reverie |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 65% COTTON, 35% RAYON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





182631 | Roman Reverie, Gold & Rose - Schumacher Fabric
182631 | Roman Reverie, Gold & Rose - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182631 |
| Pattern Name | Roman Reverie |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 65% COTTON, 35% RAYON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |
Original: $269.50
-65%$269.50
$94.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182631 |
| Pattern Name | Roman Reverie |
| Collection | Laura Gonzalez |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | STRAIGHT |
| Horizontal Repeat | 54" (137CM) |
| Vertical Repeat | 13 1/2" (34CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 65% COTTON, 35% RAYON |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Multi Color |
| Theme | Stripes |












