182721 | Moira Hand Print, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182721 |
| Pattern Name | Moira Hand Print |
| Collection | Prairie |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




182721 | Moira Hand Print, Spice - Schumacher Fabric
182721 | Moira Hand Print, Spice - Schumacher Fabric
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182721 |
| Pattern Name | Moira Hand Print |
| Collection | Prairie |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Schumacher |
| Pattern Number | 182721 |
| Pattern Name | Moira Hand Print |
| Collection | Prairie |
| Width | 54" (137CM)" |
| Match | HALF DROP |
| Horizontal Repeat | 3" (8CM) |
| Vertical Repeat | 3" (8CM) |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Content | 100% LINEN |
| Country of Origin | INDIA |
| Country of Finish | INDIA |
| Color | Red |
| Theme | Floral |












