2025121.3.0 | Coventry Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025121.3.0 |
| Pattern Name | Coventry Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 17.7" |
| Horz. Repeat | 13.7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 63%;POLYESTER - 20%;COTTON - 17% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Damask |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2025121.3.0 | Coventry Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
2025121.3.0 | Coventry Velvet, Coventry Velvets - Lee Jofa Fabric
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025121.3.0 |
| Pattern Name | Coventry Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 17.7" |
| Horz. Repeat | 13.7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 63%;POLYESTER - 20%;COTTON - 17% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Damask |
Original: $478.80
-65%$478.80
$167.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Lee Jofa |
| Pattern Number | 2025121.3.0 |
| Pattern Name | Coventry Velvet |
| Collection | Coventry Velvets |
| Width | 55.11" |
| Vert. Repeat | 17.7" |
| Horz. Repeat | 13.7" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | VISCOSE - 63%;POLYESTER - 20%;COTTON - 17% |
| Finish | BRUSHED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Green |
| Theme | Damask |












