2029 94W6941 | Textures - JF Wallpaper
Priced as a 8 Yard Roll.
Select JF Wallpaper SKU 2029 94W6941 collection Textures. Enjoy this exceptional wallpaper. With a chic smoky palette, this authentic grasscloth wallpaper brings fabulous texture to walls for a warm and inviting accent.Samples always available online. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 2029 94W6941 |
| Book | Textures |
| Width | 36" (91.44 cm) |
| Match | Free Match |
| Repeat | 0 |
| Paste | Paste the Wallpaper |
| Content | 0 |
| Washable | Low suction vacuum with soft bristle brush or gentle dusting. |
| Removability | 0 |
| Yards Per Roll | 8 Yards |
| Country | China |
| Color | Beige |
| Theme | Grasscloth |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2029 94W6941 | Textures - JF Wallpaper
2029 94W6941 | Textures - JF Wallpaper
Priced as a 8 Yard Roll.
Select JF Wallpaper SKU 2029 94W6941 collection Textures. Enjoy this exceptional wallpaper. With a chic smoky palette, this authentic grasscloth wallpaper brings fabulous texture to walls for a warm and inviting accent.Samples always available online. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 2029 94W6941 |
| Book | Textures |
| Width | 36" (91.44 cm) |
| Match | Free Match |
| Repeat | 0 |
| Paste | Paste the Wallpaper |
| Content | 0 |
| Washable | Low suction vacuum with soft bristle brush or gentle dusting. |
| Removability | 0 |
| Yards Per Roll | 8 Yards |
| Country | China |
| Color | Beige |
| Theme | Grasscloth |
$586.50
2029 94W6941 | Textures - JF Wallpaper—
$586.50
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 8 Yard Roll.
Select JF Wallpaper SKU 2029 94W6941 collection Textures. Enjoy this exceptional wallpaper. With a chic smoky palette, this authentic grasscloth wallpaper brings fabulous texture to walls for a warm and inviting accent.Samples always available online. Quick Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 2029 94W6941 |
| Book | Textures |
| Width | 36" (91.44 cm) |
| Match | Free Match |
| Repeat | 0 |
| Paste | Paste the Wallpaper |
| Content | 0 |
| Washable | Low suction vacuum with soft bristle brush or gentle dusting. |
| Removability | 0 |
| Yards Per Roll | 8 Yards |
| Country | China |
| Color | Beige |
| Theme | Grasscloth |












