2197 24W7641 | Crosswinds - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
View JF Wallpaper SKU# 2197 24W7641 collection Crosswinds. Enjoy this extraordinary wallpaper. This abstract floral design features large scale flowers in tones of pink, purple, and green on a sage green backing.Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 2197 24W7641 |
| Book | Crosswinds |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.8" (52.83 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | China |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

2197 24W7641 | Crosswinds - JF Wallpaper
2197 24W7641 | Crosswinds - JF Wallpaper
Priced as a 11 Yard Roll.
View JF Wallpaper SKU# 2197 24W7641 collection Crosswinds. Enjoy this extraordinary wallpaper. This abstract floral design features large scale flowers in tones of pink, purple, and green on a sage green backing.Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 2197 24W7641 |
| Book | Crosswinds |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.8" (52.83 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | China |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |
$146.18
2197 24W7641 | Crosswinds - JF Wallpaper—
$146.18
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Priced as a 11 Yard Roll.
View JF Wallpaper SKU# 2197 24W7641 collection Crosswinds. Enjoy this extraordinary wallpaper. This abstract floral design features large scale flowers in tones of pink, purple, and green on a sage green backing.Cuttings available online. Fast Shipping. Mahone's Wallpaper has been family owned in Lynchburg Va since 1969.
| Brand | JF |
| Pattern Number | 2197 24W7641 |
| Book | Crosswinds |
| Width | 20.5" (52.07 cm) |
| Match | Straight Match |
| Repeat | 20.8" (52.83 cm) |
| Paste | Paste The Wall |
| Content | 0 |
| Washable | Wipe with a clean damp cloth. |
| Removability | Strippable |
| Yards Per Roll | 11 Yards |
| Country | China |
| Color | Pink |
| Theme | Floral |












