24900 | Sea Stone, Clouds on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24900 |
| Pattern Name | Sea Stone - Clouds |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

24900 | Sea Stone, Clouds on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
24900 | Sea Stone, Clouds on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24900 |
| Pattern Name | Sea Stone - Clouds |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Modern |
Original: $84.00
-65%$84.00
$29.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24900 |
| Pattern Name | Sea Stone - Clouds |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Modern |













