24903 | Sea Stone, Thistle on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24903 |
| Pattern Name | Sea Stone - Thistle |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Purple |
| Theme | Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

24903 | Sea Stone, Thistle on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
24903 | Sea Stone, Thistle on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24903 |
| Pattern Name | Sea Stone - Thistle |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Purple |
| Theme | Modern |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 24903 |
| Pattern Name | Sea Stone - Thistle |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Purple |
| Theme | Modern |













