26208 | Mediterranean Weave, Terra Verde - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 26208 |
| Pattern Name | Mediterranean Weave - Terra Verde |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 37 in Pre-Trimmed (94 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

26208 | Mediterranean Weave, Terra Verde - Phillip Jeffries Wallpaper
26208 | Mediterranean Weave, Terra Verde - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 26208 |
| Pattern Name | Mediterranean Weave - Terra Verde |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 37 in Pre-Trimmed (94 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 26208 |
| Pattern Name | Mediterranean Weave - Terra Verde |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 37 in Pre-Trimmed (94 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Textured |













