26300 | Boucle All Day, Taupe Twist - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 26300 |
| Pattern Name | Boucle All Day - Taupe Twist |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Grey |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

26300 | Boucle All Day, Taupe Twist - Phillip Jeffries Wallpaper
26300 | Boucle All Day, Taupe Twist - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 26300 |
| Pattern Name | Boucle All Day - Taupe Twist |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Grey |
| Theme | Fabric Texture |
Original: $85.55
-65%$85.55
$29.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 26300 |
| Pattern Name | Boucle All Day - Taupe Twist |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Grey |
| Theme | Fabric Texture |













