27400 | Villa Vibes, Crete on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 27400 |
| Pattern Name | Villa Vibes - Crete |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.54 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Architectural |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

27400 | Villa Vibes, Crete on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
27400 | Villa Vibes, Crete on Vinyl Canvas - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 27400 |
| Pattern Name | Villa Vibes - Crete |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.54 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Architectural |
Original: $84.00
-65%$84.00
$29.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 27400 |
| Pattern Name | Villa Vibes - Crete |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.54 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Architectural |













