28603 | Mariner Cloth, Tan - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28603 |
| Pattern Name | Mariner Cloth - Tan |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

28603 | Mariner Cloth, Tan - Phillip Jeffries Wallpaper
28603 | Mariner Cloth, Tan - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28603 |
| Pattern Name | Mariner Cloth - Tan |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Fabric Texture |
Original: $63.80
-65%$63.80
$22.33Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28603 |
| Pattern Name | Mariner Cloth - Tan |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Fabric Texture |














