28803 | Lofted Lines, Paloma Grey - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28803 |
| Pattern Name | Lofted Lines - Paloma Grey |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.4 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 49.12 in (124.8 cm) |
| Horizontal Repeat | 48.4 in (122.9 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

28803 | Lofted Lines, Paloma Grey - Phillip Jeffries Wallpaper
28803 | Lofted Lines, Paloma Grey - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28803 |
| Pattern Name | Lofted Lines - Paloma Grey |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.4 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 49.12 in (124.8 cm) |
| Horizontal Repeat | 48.4 in (122.9 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Geometric |
Original: $326.25
-65%$326.25
$114.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 28803 |
| Pattern Name | Lofted Lines - Paloma Grey |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.4 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 49.12 in (124.8 cm) |
| Horizontal Repeat | 48.4 in (122.9 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Geometric |













