31600 | Chamberlain Stripe, Grey on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31600 |
| Pattern Name | Chamberlain Stripe - Grey |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.44 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

31600 | Chamberlain Stripe, Grey on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
31600 | Chamberlain Stripe, Grey on Manila Hemp - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31600 |
| Pattern Name | Chamberlain Stripe - Grey |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.44 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |
Original: $75.40
-65%$75.40
$26.39Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31600 |
| Pattern Name | Chamberlain Stripe - Grey |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.44 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Stripes |













