31604 | Chamberlain Stripe, Hunting on Canvas Linen - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31604 |
| Pattern Name | Chamberlain Stripe - Hunting |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.44 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

31604 | Chamberlain Stripe, Hunting on Canvas Linen - Phillip Jeffries Wallpaper
31604 | Chamberlain Stripe, Hunting on Canvas Linen - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31604 |
| Pattern Name | Chamberlain Stripe - Hunting |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.44 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |
Original: $92.80
-65%$92.80
$32.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 31604 |
| Pattern Name | Chamberlain Stripe - Hunting |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.44 cm) |
| Horizontal Repeat | 17 in (43.2 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Stripes |













