32602 | Vinyl Dover Chevron, Bronzed Arrow - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32602 |
| Pattern Name | Vinyl Dover Chevron - Bronzed Arrow |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Approx. 39 in Pre-Trimmed (99 cm)" |
| Vertical Repeat | 25.20 in (64 cm) |
| Horizontal Repeat | 39 in (99 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 11 yards |
| Order Increments | 11 yards |
| Bolt Sizes | 11 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Orange |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

32602 | Vinyl Dover Chevron, Bronzed Arrow - Phillip Jeffries Wallpaper
32602 | Vinyl Dover Chevron, Bronzed Arrow - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32602 |
| Pattern Name | Vinyl Dover Chevron - Bronzed Arrow |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Approx. 39 in Pre-Trimmed (99 cm)" |
| Vertical Repeat | 25.20 in (64 cm) |
| Horizontal Repeat | 39 in (99 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 11 yards |
| Order Increments | 11 yards |
| Bolt Sizes | 11 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Orange |
| Theme | Chevron |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32602 |
| Pattern Name | Vinyl Dover Chevron - Bronzed Arrow |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Approx. 39 in Pre-Trimmed (99 cm)" |
| Vertical Repeat | 25.20 in (64 cm) |
| Horizontal Repeat | 39 in (99 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 11 yards |
| Order Increments | 11 yards |
| Bolt Sizes | 11 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Orange |
| Theme | Chevron |













