32701 | Quiet Quarters, Broadway Beige - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32701 |
| Pattern Name | Quiet Quarters - Broadway Beige |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.38 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Horizontal Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

32701 | Quiet Quarters, Broadway Beige - Phillip Jeffries Wallpaper
32701 | Quiet Quarters, Broadway Beige - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32701 |
| Pattern Name | Quiet Quarters - Broadway Beige |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.38 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Horizontal Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32701 |
| Pattern Name | Quiet Quarters - Broadway Beige |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.38 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Horizontal Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Geometric |














