32704 | Quiet Quarters, Emerald Revue - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32704 |
| Pattern Name | Quiet Quarters - Emerald Revue |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.38 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Horizontal Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

32704 | Quiet Quarters, Emerald Revue - Phillip Jeffries Wallpaper
32704 | Quiet Quarters, Emerald Revue - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32704 |
| Pattern Name | Quiet Quarters - Emerald Revue |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.38 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Horizontal Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 32704 |
| Pattern Name | Quiet Quarters - Emerald Revue |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 48.38 in Pre-Trimmed (122.9 cm)" |
| Vertical Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Horizontal Repeat | 24.2 in (61.45 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Geometric |













