33299.1116.0 | Kravet Basics, - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 33299.1116.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 75%;COTTON - 25% |
| Finish | WATER REPELLENT ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

33299.1116.0 | Kravet Basics, - Kravet Basics Fabric
33299.1116.0 | Kravet Basics, - Kravet Basics Fabric
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 33299.1116.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 75%;COTTON - 25% |
| Finish | WATER REPELLENT ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |
Original: $115.68
-65%$115.68
$40.49Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Basics |
| Pattern Number | 33299.1116.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | |
| Width | 54" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 75%;COTTON - 25% |
| Finish | WATER REPELLENT ; |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Ivory |
| Theme | Solid |
| Notes | 0 |











