35100 | Glimmer Weave, Nickel - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35100 |
| Pattern Name | Glimmer Weave - Nickel |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35100 | Glimmer Weave, Nickel - Phillip Jeffries Wallpaper
35100 | Glimmer Weave, Nickel - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35100 |
| Pattern Name | Glimmer Weave - Nickel |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Textured |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35100 |
| Pattern Name | Glimmer Weave - Nickel |
| Collection | Seamless Naturals |
| Width | 36 in Pre-Trimmed (91.4 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Green |
| Theme | Textured |













