35303 | Mojave Stripe, Voyage - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35303 |
| Pattern Name | Mojave Stripe - Voyage |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | Trims to 35.8 in (90.9 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 1 in (2.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35303 | Mojave Stripe, Voyage - Phillip Jeffries Wallpaper
35303 | Mojave Stripe, Voyage - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35303 |
| Pattern Name | Mojave Stripe - Voyage |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | Trims to 35.8 in (90.9 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 1 in (2.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |
Original: $75.60
-65%$75.60
$26.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35303 |
| Pattern Name | Mojave Stripe - Voyage |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | Trims to 35.8 in (90.9 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | 1 in (2.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Stripes |














