35501 | Garden Gate, Lunar Web on Vinyl Metalworks - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35501 |
| Pattern Name | Garden Gate - Lunar Web on Vinyl Metalworks |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 12 in (30.48 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35501 | Garden Gate, Lunar Web on Vinyl Metalworks - Phillip Jeffries Wallpaper
35501 | Garden Gate, Lunar Web on Vinyl Metalworks - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35501 |
| Pattern Name | Garden Gate - Lunar Web on Vinyl Metalworks |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 12 in (30.48 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Trellis |
Original: $84.00
-65%$84.00
$29.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35501 |
| Pattern Name | Garden Gate - Lunar Web on Vinyl Metalworks |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 51 in (129.5 cm) " |
| Vertical Repeat | 12 in (30.48 cm) |
| Horizontal Repeat | 51 in (129.5 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Grey |
| Theme | Trellis |













