35502 | Garden Gate, Blushing Lattice on Glam Grass - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35502 |
| Pattern Name | Garden Gate - Blushing Lattice on Glam Grass |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 12 in (30.48 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.36 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Trellis |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35502 | Garden Gate, Blushing Lattice on Glam Grass - Phillip Jeffries Wallpaper
35502 | Garden Gate, Blushing Lattice on Glam Grass - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35502 |
| Pattern Name | Garden Gate - Blushing Lattice on Glam Grass |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 12 in (30.48 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.36 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Trellis |
Original: $72.80
-65%$72.80
$25.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35502 |
| Pattern Name | Garden Gate - Blushing Lattice on Glam Grass |
| Collection | Prints |
| Width | Trims to 34 in (86.4 cm) " |
| Vertical Repeat | 12 in (30.48 cm) |
| Horizontal Repeat | 34 in (86.36 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 12 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Beige |
| Theme | Trellis |














