35900 | Canyon Cloth, Light Cinder - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35900 |
| Pattern Name | Canyon Cloth - Light Cinder |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

35900 | Canyon Cloth, Light Cinder - Phillip Jeffries Wallpaper
35900 | Canyon Cloth, Light Cinder - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35900 |
| Pattern Name | Canyon Cloth - Light Cinder |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Fabric Texture |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 35900 |
| Pattern Name | Canyon Cloth - Light Cinder |
| Collection | Textiles Linens & Suiting |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 12 yards |
| Order Increments | 4 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Stain Repellent Finish |
| Color | Beige |
| Theme | Fabric Texture |














