36004 | Velvet Dunes, Mojave Moss - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 36004 |
| Pattern Name | Velvet Dunes - Mojave Moss |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 51 in Pre-Trimmed (129.5 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Organic Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

36004 | Velvet Dunes, Mojave Moss - Phillip Jeffries Wallpaper
36004 | Velvet Dunes, Mojave Moss - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 36004 |
| Pattern Name | Velvet Dunes - Mojave Moss |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 51 in Pre-Trimmed (129.5 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Organic Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 36004 |
| Pattern Name | Velvet Dunes - Mojave Moss |
| Collection | Textiles Silks & Sateens |
| Width | 51 in Pre-Trimmed (129.5 cm)" |
| Vertical Repeat | n/a |
| Horizontal Repeat | n/a |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 8 yards |
| Order Increments | 8 yards |
| Bolt Sizes | 8 Yards |
| Maintenance | Wipe Gently |
| Color | Green |
| Theme | Organic Textures |













