36704 | Vinyl Sirocco, Rose - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 36704 |
| Pattern Name | Vinyl Sirocco - Rose |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 54 in (137.2 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.7 cm) |
| Horizontal Repeat | 27 in (68.6 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

36704 | Vinyl Sirocco, Rose - Phillip Jeffries Wallpaper
36704 | Vinyl Sirocco, Rose - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 36704 |
| Pattern Name | Vinyl Sirocco - Rose |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 54 in (137.2 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.7 cm) |
| Horizontal Repeat | 27 in (68.6 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 36704 |
| Pattern Name | Vinyl Sirocco - Rose |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 54 in (137.2 cm) " |
| Vertical Repeat | 18 in (45.7 cm) |
| Horizontal Repeat | 27 in (68.6 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Red |
| Theme | Abstract |













