37007 | Vinyl Sedona, Cypress Shadow - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37007 |
| Pattern Name | Vinyl Sedona - Cypress Shadow |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 26 in (66 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Green |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37007 | Vinyl Sedona, Cypress Shadow - Phillip Jeffries Wallpaper
37007 | Vinyl Sedona, Cypress Shadow - Phillip Jeffries Wallpaper
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37007 |
| Pattern Name | Vinyl Sedona - Cypress Shadow |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 26 in (66 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Green |
| Theme | Distressed Textures |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Phillip Jeffries |
| Pattern Number | 37007 |
| Pattern Name | Vinyl Sedona - Cypress Shadow |
| Collection | Performance Vinyl |
| Width | Trims to 52 in (132.1 cm) " |
| Vertical Repeat | 36 in (91.4 cm) |
| Horizontal Repeat | 26 in (66 cm) |
| Fire Rating | ASTM E84 Class A |
| Minimum Order Quantity | 15 yards |
| Order Increments | 5 yards |
| Bolt Sizes | 30 Yards |
| Maintenance | Type II Washable |
| Color | Green |
| Theme | Distressed Textures |













