37093.106.0 | The Complete Performance Texture Collection - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37093.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | The Complete Performance Texture Collection |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | LATEX BACKED ;KRAVETARMOR ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37093.106.0 | The Complete Performance Texture Collection - Kravet Smart Fabric
37093.106.0 | The Complete Performance Texture Collection - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37093.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | The Complete Performance Texture Collection |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | LATEX BACKED ;KRAVETARMOR ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $139.39
-65%$139.39
$48.79Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37093.106.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | The Complete Performance Texture Collection |
| Width | 54.33" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 100% |
| Finish | LATEX BACKED ;KRAVETARMOR ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












