37424.212.0 | Kravet Smart, Hercules Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37424.212.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Hercules Textures |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER CRYPTON - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CRYPTON HOME FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37424.212.0 | Kravet Smart, Hercules Textures - Kravet Smart Fabric
37424.212.0 | Kravet Smart, Hercules Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37424.212.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Hercules Textures |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER CRYPTON - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CRYPTON HOME FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Solid |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37424.212.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Hercules Textures |
| Width | 56" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER CRYPTON - 100% |
| Finish | ACRYLIC BACKED ;CRYPTON HOME FINISH ; |
| Clean Code | W |
| Durability | HEAVY |
| Color | Orange |
| Theme | Solid |












