37499.1.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37499.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 54.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 62%;POLYESTER - 23%;COTTON - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37499.1.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
37499.1.0 | Kravet Smart, Boucle Textures Ii - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37499.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 54.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 62%;POLYESTER - 23%;COTTON - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $133.09
-65%$133.09
$46.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37499.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Boucle Textures Ii |
| Width | 54.11" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | ACRYLIC - 62%;POLYESTER - 23%;COTTON - 15% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












