37566.1.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37566.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 54%;VISCOSE - 46% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37566.1.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
37566.1.0 | Posh Chenilles - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37566.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 54%;VISCOSE - 46% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37566.1.0 |
| Pattern Name | Kravet Smart |
| Collection | Posh Chenilles |
| Width | 53.5" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 54%;VISCOSE - 46% |
| Finish | LATEX BACKED ; |
| Clean Code | S |
| Durability | MEDIUM |
| Color | White |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












