37605.16.0 | Kravet Basics, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37605.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 77%;COTTON - 23% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

37605.16.0 | Kravet Basics, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
37605.16.0 | Kravet Basics, Premium Textures - Kravet Smart Fabric
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37605.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 77%;COTTON - 23% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |
Original: $113.32
-65%$113.32
$39.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Kravet Smart |
| Pattern Number | 37605.16.0 |
| Pattern Name | Kravet Basics |
| Collection | Premium Textures |
| Width | 55" |
| Vert. Repeat | 0" |
| Horz. Repeat | 0" |
| Unit of measure | YARD |
| Content | POLYESTER - 77%;COTTON - 23% |
| Finish | |
| Clean Code | S |
| Durability | HEAVY |
| Color | Beige |
| Theme | Texture |
| Notes | 0 |












